14 października jak zwykle szumnie obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

Świętowanie rozpoczęliśmy Akademią, przygotowaną przez uczniów klas II i III. Ach! Co to był za występ! Trochę się pośmialiśmy, trochę wzruszyliśmy. Do dziś nucimy pod nosem „chociaż trzeba mieć cierpliwość jak aniołów sto by z uśmiechem przekazywać tyle wiedzy. Nauczyciel to potrafi bez wyjątku aż do piątku…”.

Uczniowie docenili swoich pedagogów nie tylko występem, ale również słodkościami, kwiatami i… herbatkami na gardło 😉

Rada Rodziców, na czele z Panią Agnieszką Carewicz, zadbała o brzuchy szkolnej kadry pysznym obiadem i pięknym tortem – jak to się mówi: przez żołądek do serca!

Najedzeni i szczęśliwi wzięliśmy udział w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ponadto Pani Dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyła nagrody, tym którzy szczególnie wyróżnili się w swojej pracy.

Nie tylko dzieci i rodzice przygotowali się na ten dzień – również nauczyciele zapewnili swoim wychowankom nie lada atrakcje. Były to między innymi:

📌niezwykle ciekawe zajęcia z cyberbezpieczeństwa przeprowadzone przez Pana Damiana Sołtysiuka. Jak nasza aktywność w Internecie jest śledzona i gromadzona? Jak sobie z tym poradzić i jakich programów używać aby zachować większą prywatność w sieci? Te pytania nie sprawią już trudności naszym uczniom!

📌Pani Ela Butkiewicz zaskoczyła dzieci interesującą pogadanką o smogu, która zakończyła się wyśmienitym spektaklem proekologicznym pt.: „Dziewczynka z zapałkami. Świat SMOGU”. Uwrażliwianie naszych uczniów na tematy związane z dbałością o stan środowiska naturalnego to istotna sprawa. Zależy przecież od tego nasze zdrowie, a nawet życie!