Buongiorno 🇲🇽 W ramach innowacji pedagogicznej „Podróże małe i duże”, dzieci z Oddziału Przedszkolnego, wybrały się w podróż do pięknych, ciekawych i pełnych zabytków Włoch. Po zapoznaniu się z symbolami kraju: flagą, godłem, hymnem, udaliśmy się w wirtualną podróż po najpiękniejszych miastach i regionach Italii: Rzymie, Wenecji, Pizie czy Toskanii. Obrazkowy quiz pomógł dzieciom utrwalić wiadomości o odwiedzanych miejscach i bliżej poznać kulturę i zabytki kraju. Zainspirowani niezwykłymi budowlami, młodzi konstruktorzy postanowili sami zbudować Krzywą Wieżę, wysokość jej była imponująca. Nie mogło nas również zabraknąć na Weneckim Karnawale. Przybrani w Maski i pióra, bawiliśmy się w rytm włoskich przebojów. Po wesołej zabawie przyszedł czas na przygotowanie włoskiego dania. Nasze spaghetti smakowało wyjątkowo. W ramach odpoczynku, po pełnym emocji dniu, dzieci obejrzały włoską bajkę – Pinokio 🍕🍝☕.