Po co są książki?

Po co wskazujemy złe i dobre zachowania bohaterów opowiadań, wierszy czy baśni?

Dlaczego zależy nam na tym, aby świat przedstawiony przez pisarzy miał wpływ na rozwój społeczno – moralny dziecka?

Odpowiedź jest jedna. Po prostu wiemy, że dzieciństwo jest okresem decydującym o rozwoju przyszłej osobowości człowieka ,,czym skorupka za młodu…” i dlatego chcemy wskazać młodemu człowiekowi właściwą drogę.

Może filarem, o który wesprzemy się podczas wędrówki będzie ,,Kręcibajka”- książka napisana wspólnie przez uczniów klasy II, rodziców i dziadków?

Na pewno podczas pracy nad bajką uda nam się promować twórczość, wychwycić talenty literackie, plastyczne, doskonalić umiejętności językowe, docenić i zmotywować uczniów. Dorośli będą mieli okazję rozwijać wyobraźnię dziecka, odwoływać się do dziecięcych uczuć i wrażliwości, budować ważne relacje. Publikacja własnoręcznie napisanej i zilustrowanej książki wpłynie na poczucie wartości dzieci, które będą mogły przenieść się w świat wykreowany wspólnie z najbliższymi im osobami.

Dziękujemy Pani Barbarze Rutkowskiej za wspaniałą prezentację ,,Rymowanek polskich”Tworzenie bajkowych postaci przyniosło dużo radości!