Uczniowie z klasy III uczestniczą w projekcie „Produkty pszczelim woskiem pachnące”, organizowanym przez Podlaską Izbę Rolniczą, sfinansowanym ze środków Funduszu Promocji Roślin Oleistych.

Cel projektu?

🐝Pokazanie dzieciom i młodzieży jak bardzo nasze życie związane jest z pszczołami.

🐝Poszerzanie zasobu wiadomości na temat wyrobów pszczelich (miodu, pyłku kwiatowego, pierzgi, propolisu, mleczka pszczelego, wosku).

🐝Upowszechnianie wiedzy o apiterapii (ciekawe słowo? – koniecznie je sprawdźcie 😉).

W ramach projektu dzieci obejrzały film edukacyjny, zawierający wywiady z producentami miodów i produktów pszczelarskich.

Spotkały się również z pszczelarką, która zapoznała je z życiem i społecznością pszczół, oraz z obowiązkami posiadacza pasieki. Pani przygotowała dla wszystkich słodką niespodziankę – degustację zdrowego, świeżutkiego i pachnącego miodu ze swoich uli.

Pod okiem fachowca uczniowie stworzyli ul, który został zawieziony na konkurs do siedziby Podlaskiej Izby Rolniczej w Białymstoku.