W tym roku spektakl zatytułowany był „Z głębi dziejów”. Jego twórcy przygotowali inscenizację, która przybliżyła zebranym historię Rzeczpospolitej przez pryzmat jej bohaterów narodowych. Uczniowie wcielili się w postacie Zawiszy Czarnego, króla Jana Sobieskiego, Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego. Narratorami widowiska byli Kronikarz, Henryk Sienkiewicz oraz Jan Matejko. Całość uzupełniona była piękną muzyką i piosenkami śpiewanymi przez uczennice. Na zakończenie uczniowie klas IV-VI brawurowo odtańczyli poloneza. Pogratulować należy świetnego występu głównym aktorom spektaklu : Lidii Nieszczerzewskiej, Weronice Jurewicz, Łukaszowi Bielawskiemu, Magdalenie Skorupskiej, Marzenie Szulc, Julii Gałaszewskiej, Natalii Balicie, Małgorzacie Carewicz, Julii Romanowskiej oraz Paulinie Berus. Należy nadmienić, że uczniowie szkolą swoje umiejętności aktorskie na kołach teatralnych, co jak widać, przynosi wspaniałe rezultaty. Pomysłodawczynią wieczornicy była pani Ewa Białaszczyk, a w przygotowaniu uczniów wspierali ją pani Joanna Stabińska, pan Roman Lik i pan Marek Klimaszewski, dzięki któremu tak pięknie tancerze zaprezentowali się w polonezie, a spektakl miał wspaniałą oprawę światła i dźwięku.

Na naszej uroczystości gościliśmy również młodzież ze szkoły w Pakienie na Litwie, która zaprezentowała nam piękny montaż słowno-muzyczny „Jestem Polką i Polakiem”. Został przyjęty przez widzów ogromnym aplauzem i wzruszeniem. Rodzice i mieszkańcy Płociczna i okolic swoją obecnością potwierdzili, że szkoła jest centrum kultury w naszej wsi, a gromkie brawa na stojąco utwierdziły nas w przekonaniu, że warto kontynuować tradycję wspólnego świętowania.