Konkurs stypendialny

W dniach 18 – 23 czerwca można składać wnioski o przyznanie stypendium w ramach  projektu „Od najmłodszych lat zdobywamy świat” numer RPPD.03.01.02-20-0411/19.

Celem udzielania pomocy stypendialnej uczniom zdolnym jest zwiększenie motywacji do nauki i dalsze rozwijanie zainteresowań poprzez łatwiejszy dostęp do książek, pomocy naukowych, programów komputerowych, zajęć rozwijających itp.

Wysokość pomocy stypendialnej będzie wynosić 150 zł brutto miesięcznie na jednego ucznia/uczennicę i nie może przekroczyć kwoty 1500,00 zł.

Zasady przyznawania stypendium:

1. Uczeń jest w projekcie  „Od najmłodszych lat zdobywamy świat !”, przez cały okres czasu na który zostało przyznane stypendium
  2. Uzyskał średnią ocen na koniec roku szkolnego 2020/2021 lub na koniec pierwszego semestru 2021/2022 nie niższą niż 4,85
  3. Uzyskał średnią ocen z języków obcych, matematyki, przedmiotów przyrodniczych i informatyki ponad 5,0.
  4. Jest laureatem, finalistą konkursów.

WARUNKIEM STYPENDIUM JEST:

– uzyskanie statusu finalisty, laureata, zwycięzcy lub wyróżnienia w konkursie  w kolejnym roku szkolnym,

– utrzymanie dotychczasowej średniej ocen lub jej podniesienie.

PDF Embedder requires a url attribute

W Indiańskiej wiosce

Nasi mali podróżnicy z Oddziału Przedszkolnego, przenieśli się w dniu dzisiejszym w ciekawy świat Indian. Przygotowali się do tego dnia, tworząc piękne pióropusze i magiczne talizmany. Na terenie ogródka, dzieci zbudowały wigwam, palenisko oraz stworzyły potok pełen ryb. By zacząć polować musiały nauczyć się rozpoznawać tropy zwierząt. Pomalowane w barwy wojowników, ruszyły na poszukiwanie pożywienia. Świetnie poradziły sobie ze strzelaniem z łuku oraz z połowem ryb. Mali Indianie, by chronić swoją wioskę wykonali pełne magii totemy. Kolejna fantastyczna przygoda za nami.

Zajęcia profilaktyczne

Uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w warsztatach z dr Krystyną Bezubik z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce. Zajęcia o emocjach spodobały się uczniom bardzo. W trakcie warsztatów dzieci uczyły się czym są relacje i jak radzić sobie z trudnymi emocjami. Warsztaty zostały sfinansowane przez Gmina Suwałki.

Żółty Talerz

Żółty Talerz po raz kolejny wspiera naszych podopiecznych. Z okazji Dnia Dziecka chłopcy po ciężkim treningu otrzymali paczki. Radość po sportowych zmaganiach była ogromna😍. W imieniu dzieciaków dziękujemy Kulczyk Foundation!Przypominamy tym, którzy nie pamiętają – Żółty Talerz to program wsparcia systemu żywienia dzieci stworzony przez Kulczyk Foundation.

Wycieczka

Ach, co to był za dzień😍Wycieczkę uważamy za udaną! Pierwszy przystanek to Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Tyle zwierząt w jednym miejscu, a co ciekawe niektóre dały się nam pogłaskać! A ile ciekawostek dowiedzieliśmy się od pani przewodnik. Potem niesamowity rejs statkiem i spacer po deptaku w Rucianym Nida. Na koniec zwiedzanie Twierdzy Boyen z niesamowitym przewodnikiem i Giżycko. Oczywiście nie obyło się bez kupna pamiątek i degustacji lodów😁.

Zajęcia profilaktyczne

Zajęcia wspomagające

Od 2 września 2021 r. do 22 grudnia 2021 zostaną zorganizowane zajęcia wspomagające dla uczniów w opanowaniu i utrwalaniu wiadomości i umiejętności z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego.Udział uczniów w zajęciach wspomagających jest nieobowiązkowy. Proszę do 14 czerwca złożyć w sekretariacie deklarację chęci uczestnictwa w zajęciach w 2021/2022 roku. Proponowane zajęcia dla poszczególnych klas:

Klasa IV język polski, matematyka, język angielski

Klasa V język polski, matematyka, język angielski

Klasa VI język polski, matematyka, język angielski biologia, geografia

Klasa VII język polski, matematyka, język angielski biologia, geografia

Klasa VIII język polski, matematyka, język angielski biologia, geografia, fizyka, chemia

Dentobus

Dziś, 2 czerwca ponownie odwiedził nas Dentobus. Tym razem uczniowie klas IV – VIII skorzystali z wizyty u lekarza stomatologa.

Dzień Dziecka

Niesamowity Dzień Dziecka za nami. Same atrakcje czekały od rana naszych uczniów. Spotkanie z policjantami z Miejskiej Komendy Policji w Suwałkach zapoczątkowało dzień pełen wrażeń. Oprócz pogadanki panowie udostępnili uczniom samochód i motor. Ale była uciecha! Nawet pani dyrektor Katarzyna Gałaszewska skorzystała😁. Kolejnym punktem programu była przejażdżka kolejką wąskotorową ufundowana przez Radę Rodziców i Stanisława Huryna. Słodycze i kiełbasa z ogniska dopełniły atrakcji. Gdy na koniec okazało się, że Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i niesamowita Lilianna Zielińska przekazały nam piłki – wszyscy stwierdzili jednym głosem „TAK ATRAKCYJNEGO DNIA NIE BYŁO DAWNO”. Dziękujemy wszystkim za dzień pełen wrażeń.