Wychowanie fizyczne nie musi być nudne

Nudne wychowanie fizyczne? Nie u nas💪. Nawet w sporcie wykorzystanie nowoczesnych środków przekazu i metod nauczania to podstawa. Przyzwyczailiśmy się do wykorzystania mediów podczas nauki zdalnej. A teraz to kontynuujemy.😁

Sprzątanie świata „Myślę, więc jestem”

Dbać o ekologię możemy na różne sposoby. W szkole inicjujemy różnorodne działania, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ na środowisko. W związku z akcją sprzątania świata pod nazwą „Myślę więc nie śmiecę” zorganizowaliśmy najpierw matematyczne „sprzątanie” w klasie VII, z zadaniami, które pomogą uzmysłowić uczniom potrzebę zredukowania ilości odpadów oraz konieczności ich segregacji i odzysku. Kolejnym punktem było sprzątanie najbliższej okolicy. I tu na 6 z plusem😍💪 spisała się klasa VII i VIII z Michałem Ratomskim i Markiem Klimaszewskim.

ARDUINO na informatyce

Zajęcia informatyki w klasie VIII to wyzwanie! Dziś uczniowie składali elementy układu, programowali wejścia i wyjścia z wykorzystaniem elementów zestawu ARDUINO. A wszystko po to, by otrzymać sygnalizację świetlną.

Zaczynamy nowy rok szkolny 2021/2022

Rok szkolny uważamy za rozpoczęty! Na uroczystej inauguracji gościliśmy Zbigniewa Mackiewicza, wójta gminy Suwałki i radnego powiatu suwalskiego Tadeusza Chołko. Pan wójt Zbigniew Mackiewicz złożył życzenia uczniom i nauczycielom. Pan Tadeusz Chołko życzył wszystkim, aby nauka w systemie stacjonarnym trwała do końca czerwca. Na zakończenie pani dyrektor wyraziła swoją nadzieję, żeby 2021/2022 był rokiem bezpiecznej i przyjaznej szkoły, a jednocześnie sprzyjającej tworzeniu klimatu współpracy i wzajemnego szacunku.

Szkolimy się

1 września zbliża się wielkimi krokami, dlatego intensywnie szkolimy się💪. Wspomagają nas w tym konsultanci Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach Jarosław Cezary Słabiński i Jan Bielecki😍. Pracując przy pomocy różnych narzędzi takich jak: karty Dixit, drzewo pasji, mapa myśli czy Mentimeter doskonalimy kompetencje niezbędne w pracy każdego nauczyciela.