Uroczysta gala podsumowująca wojewódzki konkurs pod hasłem „112 RATUJE ŻYCIE” odbyła się 11 lutego 2019 roku w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. Okazją były Obchody Dnia Numeru Alarmowego 112. Pomysłodawcą i patronem przedsięwzięcia był Wojewoda Podlaski, a współorganizatorami: Podlaski Kurator Oświaty i Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy na temat numeru alarmowego 112 wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych woj. podlaskiego oraz propagowanie ich właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia, mienia lub środowiska. W kategorii PLAKAT prace złożyło 443 uczniów z klas I-IV z 52 szkół podstawowych. W kategorii INSCENIZACJA uczestniczyło 159 uczniów z klas V-VIII z 18 szkół podstawowych, składając do konkursu 28 inscenizacji. Jesteśmy niezwykle dumni, że II miejsce zajęli uczniowie klasy VIII: Małgorzata Carewicz, Ilona Skorupska, Julia Romanowska i Mateusz Wasilewski, którzy nakręcili film pod czujnym okiem Katarzyny Gałaszewskiej. GRATULUJEMY!