Tego dnia odbyła się inauguracja zajęć „Tutoring w profilaktyce cyberpezpieczeństwa”. Projekt napisany przez Katarzynę Gałaszewską zakłada rozwiązywanie zadań z cyberbezpieczeństwa w sieci z wykorzystaniem kodów QR. W zajęciach, oprócz dr hab. inż. Jacka Leśkowa, wziął też udział Zbigniew Mackiewicz Wójt Gminy Suwałki. Zajęcia odbyły się dzięki wsparciu z Funduszu Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych. Warto dodać, że szkoła, jako jedna z pięciu w kraju, zdobyła dofinansowanie w konkursie „CYBERBEZPIECZEŃSTWO, Edycja I — Społeczne i edukacyjne aspekty cyberbezpieczeństwa”. Innowacyjność zajęć polega na tym, że zajęcia prowadzą sami uczniowie, wcześniej przeszkoleni przez nauczycieli. Całość uczy, jak korzystając z internetu, unikać niebezpieczeństw – oszustów, naciągaczy i innych osób, które chcą kogokolwiek skrzywdzić.