Pluszowe misie jako jedyne z zabawek doczekały się swojego międzynarodowego święta, które jest obchodzone od 2002 roku.
   25 listopada 2016r. już po raz piąty w naszej szkole z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia odbyła się misiowa impreza zorganizowana przez panią Ewę Białaszczyk i panią Wiesławę Radzewicz. W organizacji i prowadzeniu pomagali rodzice oraz uczennice : Ilona Skorupska , Paulina Berus z kl. VI i Wiktoria Wołczek z kl. IG . W tym dniu uczniowie z kl. 0-3 i dzieci z punktu przedszkolnego przyniosły ze sobą swoje ulubione misie. W szkole zaroiło się od pluszowych misiów. Były to małe i wielkie misie oraz te sławne, o których mówi się wszędzie, niemal w każdej części świata: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek czy Miś Haribo.
   Już wcześniej odbyły się w klasach eliminacje do konkursów recytatorskiego i plastycznego. Uczniowie kl.0-3 wykonali wiele pięknych prac plastycznych i recytowali wiersze o misiu. Wspólna zabawa obfitowała w wiele atrakcji. Dzieci poznały historię powstania Dnia Pluszowego Misia. Uczniowie z kl.I-III wraz z panią Jadwigą Kowalewską przygotowali przedstawienie teatralne ,,Na straganie”. Po rozstrzygnięciu konkursów plastycznego i recytatorskiego oraz wręczeniu dyplomów i nagród zwycięzcom, dzieci przeszły do zabaw i konkurencji związanych z ich pluszowymi ulubieńcami. Wśród zabaw nie zabrakło wspólnego ,,misiowego tańca’’.
   Była to bardzo udana impreza, a misie towarzyszyły dzieciom przez cały dzień. Misie zajmują szczególne miejsce w dziecięcym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, można się nimi pobawić i przytulić, gdy jest się smutnym.
Wyniki konkursów:
Konkurs plastyczny ,,Najładniej wykonany obrazek misia’’.
1 miejsce- Dominika Roszkowska kl. III
2 miejsce- Emilia Gutkowska kl. II
3 miejsce- Natalia Płaczek kl. I
Wyróżnienia: Bartosz Sienkiewicz kl. II, Milena Hołubowicz kl. 0
Konkurs recytatorski ,,Najładniej powiedziany wierszyk o misiu’’.
1 miejsce- Kamil Bartoń kl. III
2 miejsce- Gaja Klimaszewska kl. II
3 miejsce- Julia Zaborowska Kl. I
Wyróżnienia: Urszula Bartoń kl. 0, Emilia Gutkowska kl.II