Na prośbę Ks. biskupa Jerzego Mazura nasza szkoła przystąpiła do akcji pt.: „Murem za polskim mundurem”. W akcji tej wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele wraz z pracownikami administracji. Na zrobionych przez siebie kartach pocztowych uczniowie złożyli świąteczne życzenia bożonarodzeniowe wszystkim grupom zawodowym, broniącym polsko-białoruskiej granicy.

Podobne życzenia na mikołajkowych kartkach świątecznych złożyła i podpisała Rada Pedagogiczna wraz z pracownikami administracji. Dołączono również drobne upominki: poświęcone sianko pod obrus wraz z opłatkiem oraz Mikołajek- ozdoba choinkowa. Zestawy zostały przekazane do Wydziału Katechetycznego w Ełku, na ręce ks. Biskupa, który osobiście wręczył je żołnierzom, funkcjonariuszom policji, służbie granicznej oraz przedstawicielom WOT 24 grudnia 2021r., podczas wigilijnego spotkania w Lipsku.