Odwiedziła nas dzisiaj Pani Grażyna Ostrowska – przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy. Spotkanie miało formę prezentacji multimedialnej połączonej z pogadanką .Szczególną uwagę poświęciła czynnościom, których dzieci nie powinny wykonywać w gospodarstwie rolnym i miejscom, gdzie nie powinny wchodzić. Przedstawiła zagrożenia, jakie mogą spotkać dzieci, gdy samodzielnie korzystają z narzędzi i urządzeń w gospodarstwie, np. z piły motorowej czy siekiery. Przypomniała też o szkodliwości spalania śmieci w domowych piecach. Dzieci powinny pomagać rodzicom – jednak wykonywać pracę stosowną do swojego wieku. Wszyscy rodzice wiedzą, jak chronić swoje pociechy przed niebezpieczeństwem i dbają o nie najlepiej, jak potrafią. Pani inspektor przypomniała, że w każdym gospodarstwie powinien panować ład i porządek, bo w bałaganie nietrudno o wypadek. Na zakończenie życzyła wszystkim wesołych i bezpiecznych ferii zimowych.