Dnia 19 października dzieci z Oddziału Przedszkolnego z Płociczna – Tartak i Poddubówka wybrały się wycieczkę do piekarni ,, Młyn’’ w Olecku. Nie była to zwykła wycieczka, ale warsztaty rzemieślnicze. Poznaliśmy historię piekarni i zasady jej funkcjonowania. Uczyliśmy się jak wyrabiać i formować kruche rogaliki. Wszyscy zostali super piekarzami, a nasze własnoręcznie wykonane rogaliki smakowały najlepiej. To był bardzo udany wyjazd, z którego wróciliśmy w wyśmienitych nastrojach. Z kolei najmłodsze przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego obejrzały prezentację multimedialną pt. ,, Wszystko o chlebie ” , miały możliwość dotknąć i zobaczyć zboże pszenicy oraz zmieloną z niego mąkę. Poznały inne produkty wypiekane w piekarniach. Ogrom radości przyniosło dzieciom samodzielne wypiekanie chleba i jego degustacja.