Znaczenie tradycji wielkanocnej dla rozwoju wartości chrześcijańskich jest bardzo ważne. Jedną z takich tradycji jest święcenie palm wielkanocnych oraz organizacja konkursów na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Celem konkursu jest podtrzymywanie i rozpowszechnianie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Okresem Wielkanocnym. Z tego też względu w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs pt.: „Najpiękniejsza Palma Wielkanocna 2022”, rozstrzygnięty dnia 13.04.2022 r. W konkursie wzięły udział 82 prace, nadesłane z 7 szkół powiatu suwalskiego. Regulamin konkursu oraz szczegóły jego rozstrzygnięcia (opisane w protokole) zamieszczone zostały poniżej.

Dyplomy wraz z nagrodami przyznano pracom, które zajęły trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach oraz zostały wyróżnione. Najpiękniejsze palmy zaprezentowane zostały przy Grobie Pańskim w kościele parafialnym i docenione przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Jerzego Mazura, którego gościliśmy w Wielki Piątek. Wiele palm wyeksponowano również w miejscowej szkole, tworząc tym samym swoisty nastrój, typowy dla Świąt Wielkanocnych.

Bardzo dziękujemy naszym sponsorom za ufundowanie wspaniałych nagród dla zwycięzców konkursu, zaś wszystkim uczestnikom gratulujemy wykonania przepięknych prac – Palm Wielkanocnych.

Wydarzenia z konkursu znajdziecie w naszej galerii.