Po raz czwarty odbył się w naszej szkole Rejonowy Konkurs Ortograficzny organizowany przez Dyrektora Zespołu Szkół w Płocicznie-Tartak we współpracy z CEN-em w Suwałkach. Mieliśmy przyjemność gościć mistrzów ortografii z naszego rejonu. Przyjechali do nas uczniowie szkół podstawowych z Suwałk ( SP 10, SP 11, SP 5 ) i okolic ( SP Jeleniewo, SP Filipów, SP Stary Folwark, SP Nowa Wieś ). 22 uczestników zmagało się z dyktandem „Wakacje”. Poziom wszystkich prac okazał się bardzo wysoki, a walka o podium była zacięta. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce – Wojciech Sawicki SP w Jeleniewie
II miejsce – Hubert Gilant SP 10 w Suwałkach
III miejsce – Natalia Świacka SP 11 w Suwałkach
III miejsce – Wiktoria Jabłońska SP 11 w Suwałkach
Wyróżnienia:
Maja Baraniewicz – SP w Płocicznie-Tartak
Julia Chmielewska – SP 10 w Suwałkach
Wiktoria Ejsmont – SP 5 w Suwałkach
Michał Walczuk – SP w Starym Folwarku.

Zwycięzcy oprócz dyplomów otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Dyrektora Zespołu Szkół im. Lotników Polskich panią Katarzynę Gałaszewską. Laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a przybyłym do nas nauczycielom za pracę w Komisji Konkursowej. Koordynatorki konkursu p. J. Stabińska i p. Ewa Białaszczyk już dziś zapraszają wszystkich na kolejną jego edycję. Do zobaczenia za rok.