Już po raz czwarty na boisku szkolnym odbył się piknik zorganizowany przez nauczycieli, uczniów i rodziców Zespołu Szkół im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak. Tak jak w poprzednich latach piknik spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Impreza pod hasłem „Łączymy pokolenia” zgromadziła nie tylko mieszkańców Płociczna i okolic. Wśród gości pikniku byli m.in. Robert Wagner, który reprezentował posła na Sejm RP Jarosława Zielińskiego. Tłumy przybyłych oblegały stoiska ze smakołykami kuchni regionalnej przygotowanej przez rodziców. Była wata cukrowa i popcorn, a nawet obwarzanki odpustowe przygotowane prze młodzież szkolną. Można było kupić balony, książki, spróbować celnego rzutu do maskotek lub zbijania piłeczek wodą. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też loteria fantowa, na której można było wygrać: telefon, smartwach, koszulki, zabawki i setki innych drobniejszych, ale atrakcyjnych nagród. Najmłodsi mogli bawić się w puszczanie baniek oraz szaleć pod czujnym okiem opiekunów na placu zabaw. Atrakcją sobotniego spotkania były występy naszych śpiewających uczennic. Uczestnicy mogli aktywnie spędzić czas pod okiem instruktorki tańca zumby i fitnessu. Wszyscy obecni mieli możliwość sprawdzenia się w rywalizacjach konkursowych. W trakcie pikniku zostało zebrane prawie 7160 zł, które zasilą konto Rady Rodziców i zostaną przeznaczone na różnorodne atrakcje dla dzieci i młodzieży szkolnej. Wszystkim, a szczególnie zarządowi Rady Rodziców, którzy tak aktywnie włączyli się w organizację pikniku DZIĘKUJEMY!