W tym roku montaż słowno – muzyczny pokazał jak polska rodzina oczekiwała na wiadomości z kraju dotyczące walk o niepodległość. Całość uzupełniona była piękną muzyką i piosenkami śpiewanymi przez uczniów klasy VI. Na zakończenie uczniowie klas VI, VII oraz II i III gimnazjum brawurowo odtańczyli poloneza.  Należy nadmienić, że uczniowie szkolą swoje umiejętności aktorskie na kołach teatralnych, a umiejętności wokalne i taneczne w ramach zajęć muzyki i wychowania fizycznego co jak widać, przynosi wspaniałe rezultaty. Pomysłodawczynią wieczornicy była pani Ewa Białaszczyk, a w przygotowaniu uczniów wspierali ją pani Joanna Stabińska, pan Roman Lik i pan Marek Klimaszewski, dzięki któremu tak pięknie tancerze zaprezentowali się w polonezie, a spektakl miał wspaniałą oprawę światła i dźwięku.

Na naszej uroczystości gościliśmy Wójta Gminy Suwałki Tadeusza Chołko, przewodniczącego Rady Gminy Suwałki Marka Jeromina i prezesa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Leszka Deca, który w imieniu Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego odczytał list z podziękowaniem za zaproszenie na obchody Święta Niepodległości.