Tym razem była przeznaczona dla uczniów szkoły podstawowej. Uczniowie dowiedzieli się, że cyberprzemoc to takie zachowanie, które krzywdzi emocjonalnie drugiego człowieka, a osoby, które stosują cyberprzemoc używają do tego celu Internetu albo telefonów komórkowych. Pamietajmy, że cyberprzemoc to takie zachowania jak:
· ośmieszanie, obrażanie, straszenie, nękanie czy też poniżanie kogoś za pomocą Internetu, albo telefonu komórkowego
· podszywanie się pod kogoś w portalach społecznościowych, na blogach, wiadomościach e-mail lub komunikatorach
· włamanie się na czyjeś konto (np. pocztowe, w portalu społecznościowym, konto komunikatora)
· publikowanie oraz rozsyłanie filmów, zdjęć, albo informacji, które kogoś ośmieszają
· tworzenie obrażających kogoś stron internetowych lub blogów
· pisanie obraźliwych komentarzy na forach, blogach, portalach społecznościowych.