Nie boimy się wyzwań, dlatego też wspólnie z Centrum Edukacji Nauczycieli zorganizowaliśmy konkurs wiedzy „Para na szóstkę” dla uczniów klas siódmych i gimnazjum. Pomysłodawcą konkursu był Damian Marek Sołtysiuk. Uczniów czekało wiele wyzwań, gdyż zestaw zadań konkursowych składał się z piętnastu zadań – po jednym zadaniu z każdego przedmiotu: biologii, chemii, geografii, fizyki, matematyki, historii, informatyki, języka polskiego, język angielskiego, religii/etyki, wiedzy o społeczeństwie, wychowania fizycznego, sztuki, zajęć technicznych i edukacji dla bezpieczeństwa. Każde zadanie miało wartość pięciu punktów. Wszystkie zadania sprawdzały wiedzę praktyczną. Jednym z najprostszych zadań okazała się resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Najwięcej problemów uczniowie mieli z utrzymaniem równowagi na trickboardzie. W konkursie startowało dziesięć par z sześciu szkół. Różnice pomiędzy pierwszym, a czwartym miejscem były niewielkie. Tym razem wygrali gospodarze: Julia Gałaszewska i Jakub Wasilewski. Zdecydowanie lepiej niż ich koledzy wykonali zadania z języka polskiego i wychowania fizycznego. Na drugim miejscu uplasowała się para z Jeleniewa: Adrian Wawrzyn i Edyta Kownacka. Trzecie miejsce przypadło Magdalenie Skorupskiej i Marcinowi Millerowi. Bardzo aktywnie w realizację przedsięwzięcia włączyła się Jolanta Kubrak, która jest konsultantem CEN-u w Suwałkach. Duże podziękowania należą się tez rodzicom: Agnieszce Carewicz, Monice Klimaszewskiej i Alicji Szulc, które były jurorami w trzech konkurencjach.