która  przebiegać będzie pod hasłem  „10 LAT RAZEM PRZECIW PRZEMOCY”. Kampania włącza się w międzynarodową Kampanię „Białej Wstążki”, największą na świecie, mająca na celu powstrzymanie przemocy wobec kobiet. Biała Wstążka jest tu symbolem sprzeciwu wobec przemocy. Jest także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć wobec przemocy.

W ramach X Kampanii Białej Wstążki uczniowie klasy VI i V uczestniczyli w spotkaniu dotyczącej przemocy i przede wszystkim reagowaniu na zauważoną przemoc. W trakcie warsztatów scharakteryzowano rodzaje przemocy, wymieniono cechy charakterystyczne każdego z rodzaju przemocy i omówiono objawy zewnętrzne. Warto zauważyć, że uczniowie do omawianego problemu podeszli wyjątkowo odpowiedzialnie. Spotkanie prowadzili funkcjonariusze służby więziennej   Aresztu Śledczego w Suwałkach.