Już po raz szósty na boisku szkolnym odbył się piknik zorganizowany przez nauczycieli, uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak. Tak jak w poprzednich latach piknik spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Impreza pod hasłem „Na dzikim zachodzie” zgromadziła nie tylko mieszkańców Płociczna i okolic. Wśród gości pikniku była m.in. Małgorzata Grzędzińska, która reprezentowała Liliannę Zielińską prezesa Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach oraz posła na Sejm RP ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego. Tłumy przybyłych oblegały stoiska ze smakołykami kuchni regionalnej przygotowanej przez rodziców. Była wata cukrowa i popcorn. Można było kupić balony, książki, spróbować celnego rzutu do maskotek. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też loteria fantowa, na której można było wygrać: tablet, koszulki, zabawki i setki innych drobniejszych, ale atrakcyjnych nagród. Najmłodsi mogli bawić się w puszczanie baniek oraz szaleć pod czujnym okiem opiekunów na placu zabaw. Atrakcją sobotniego spotkania były występy śpiewających dzieci. Uczestnicy mogli aktywnie spędzić czas pod okiem instruktorki tańca zumby i fitnessu Lidii Kulig. Wszyscy obecni mieli możliwość sprawdzenia się w rywalizacjach konkursowych. W trakcie pikniku zostało zebrane prawie 6500 zł, które zasilą konto Rady Rodziców i zostaną przeznaczone na różnorodne atrakcje dla dzieci i młodzieży szkolnej. Wszystkim, a szczególnie zarządowi Rady Rodziców, którzy tak aktywnie włączyli się w organizację pikniku DZIĘKUJEMY!