W dniu dzisiejszym, dzieci z Oddziału Przedszkolnego, wybrały się w daleką podróż do Indii. Kraj pełen kolorów, zapachów, smaków, różnych kultur i tradycji, bardzo spodobał się naszym małym podróżnikom. Poznaliśmy piękne krajobrazy Indii: od rzeki Ganges do wysokich Himalajów, zwierzęta żyjące w tym kraju, oraz niezwykle ciekawe zwyczaje mieszkańców. Czy wiedzieliście, że Hindusi do jedzenia, witania się, czy płacenia za zakupy, mogą używać tylko prawej ręki? Takich ciekawostek poznaliśmy znacznie więcej. W naszej sali stworzyliśmy prawdziwy indyjski targ, pełen słodkich owoców i warzyw, kolorowych tkanin i oryginalnej biżuterii. Nie mogło na nim zabraknąć zaklinacza węży. W tę rolę świetnie wcielił się Piotrek, który w hinduskim turbanie i z fletem w ręku, próbował zaczarować naszego przedszkolnego węża. Dziewczynki zaś, w zwiewnych sari, z namalowanym na czole bindi, obwieszone piękną biżuterią, uczyły się bollywoodzkich układów tanecznych. Na koniec przygotowaliśmy tradycyjną hinduską potrawę– chlebki naan.