Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem. Tradycja do dziś nakazuje, aby w tłusty czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło. W naszej szkole jak zwykle tłusty czwartek spędzamy na słodko z pysznymi pączkami z konfiturą. Dzięki hojności Rady Rodziców wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły obchodzili ten dzień zgodnie z tradycją, kosztując przepysznych pączków.