Rozpoczęcie nauki jest ważnym momentem w życiu dziecka, jak i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg przedszkola/ szkoły. Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość – ślubowanie. W poniedziałek, 29 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów i przedszkolaków. Zanim jednak uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, zaprezentowali to, czego zdążyli się nauczyć przez krótki czas pobytu w szkole/przedszkolu. Pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zdali też pierwszy egzamin. Następnie pani dyrektor dokonała pasowania na ucznia dużym ozdobnym ołówkiem. Każdy świeżo pasowany pierwszak i przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom.