Uczniowie klasy I postanowili uważnie przyjrzeć się przyrodzie i w ramach edukacji przyrodniczej, 28 lutego 2020 r. założyli ogródek na parapecie. Dzieci samodzielnie sadziły cebulę,  siały nasiona rzeżuchy, sałaty i ziół: bazylii, majeranku. Z wielkim zaangażowaniem podejmowały kolejne czynności, tj. wykonanie miniszklarenek na rozsadę z butelek PET, wkładanie cebulek, sianie nasion, obsypywanie ziemią oraz podlewanie. Podczas zajęć dowiedziały się, co jest potrzebne roślinom do życia i z jakich części składa się roślina. Po wysianiu i posadzeniu warzyw uczniowie ustawiały doniczki na oknie. Pod koniec pracy zostały  ustalone zasady prowadzenia ogródka  na parapecie. Przez kolejne dni uczniowie będą bacznie obserwować zmiany zachodzące w rozwoju roślin.