Dnia 8 lutego uczniowie klasy II i IV naszej szkoły z wychowawcami wybrali się do SOK-u w Suwałkach na spektakl muzyczno- taneczny pt. „Zuzia i przyjaciele” w reżyserii Iryny Popovej,a dyrektorem artystycznym projektu był – Mihail Nikolov. Piękna scenografia, kolorowe kostiumy, porywająca muzyka, festiwal świateł i 170 spontanicznych dzieciaków wywarło na nas widzach ogromne wrażenie.
Ten dynamiczny spektakl to jednocześnie koncert wypełniony tańcem i piosenkami. Zaprowadził nas na dachy miasta, do cyrkowego namiotu, a nawet w odmęty Czarnej Hańczy. Oprócz obdarzonej wielkim sercem i tryskającej szalonymi pomysłami Zuzi, jej wiernych i szczerych przyjaciół, bandy przebiegłej Ropulii, zobaczyliśmy także łakomego suma, muzykalne rybki, nieporadnych opryszków i uczynnych listonoszy.
Na scenie zobaczyliśmy i usłyszeliśmy młodych artystów z grup tanecznych Suwalskiego Ośrodka Kultury: Radość, Dance Academy, Dotyk Mini i Fleksik, aktorów Teatru Form Czarno-Białych PLAMA i wokalistów Studia Piosenki Świetlik.
Szczęśliwi z workami wrażeń wróciliśmy do szkoły. Czekamy na następny taki spektakl i wyjazd.