Po raz szósty  odbył się w naszej szkole Rejonowy Konkurs Ortograficzny organizowany przez Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich  w Płocicznie-Tartak . Mieliśmy przyjemność gościć mistrzów ortografii z naszego rejonu. Przyjechali do nas uczniowie szkół podstawowych z Suwałk i okolic. 21 uczestników zmagało się z dyktandem „Wakacje”. Poziom wszystkich prac okazał się bardzo wysoki, a walka o podium była zacięta. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce
Jakub Śnieciński – Szkoła Podstawowa nr 5 w Suwałkach
Maja Osewska – Szkoła Podstawowa nr 5 w Suwałkach
II miejsce
Anita Chałko – Szkoła Podstawowa w Poddubówku
III miejsce
Maja Baraniewicz – Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak
Maria Omiljan – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Filipowie
Wiktoria Żurkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 11 im. Witolda Urbanowicza w Suwałkach
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Do zobaczenia za rok!

Zwycięzcy oprócz dyplomów otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Dyrektora Szkoły Podstawowej  im. Lotników Polskich – panią Katarzynę Gałaszewską. Laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a przybyłym do nas nauczycielom za pracę w Komisji Konkursowej. Koordynatorki konkursu p. J. Stabińska i p. Ewa Białaszczyk już dziś zapraszają wszystkich na kolejną jego edycję. Do zobaczenia za rok.