W dniach 23-24.05.2019 klasa V wraz z wychowawcą i rodzicami przebywała na biwaku klasowym w miejscowości Przewięź. Pierwszy dzień to wycieczka do Studziennicznej, gdzie znajduje się zabytkowy kościół , kaplica z obrazem Matki Boskiej , studnia z cudowną wodą, która prawdopodobnie czyni cuda . Miejscowość ta słynie z kultu Matki Boskiej oraz z odpustu, który jest tam obchodzony w Zielone Świątki. Po drodze oglądaliśmy śluzę Przewięź. Po powrocie z wycieczki było zorganizowane ognisko oraz gry i zabawy . Dzień drugi rozpoczęliśmy od wspólnego śniadania i zaraz potem wyruszyliśmy na ścieżkę edukacyjną w Puszczy Augustowskiej oraz do rezerwatu Kalejty .Po powrocie do ośrodka czas do wyjazdu spędziliśmy nad jeziorem grając w różne gry i zabawy . Pełni wrażeń wróciliśmy do domu . Za rok będziemy chcieli wyruszyć na biwak z namiotami.
Duże podziękowanie rodzicom pani Alicji ,Agnieszce i Wiolecie.