W dniach 24-25 września gościliśmy u siebie uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Czesława Miłosza w Pakienie na Litwie. Dla większości była to pierwsza wizyta w Polsce. Pierwszą atrakcją, którą przygotowaliśmy rodakom był pobyt w Cinema Lumiere na filmie „Angry Birds”, a tuż po nim zjeżdżalnia w centrum handlowym Plaza. Po obiedzie w „Browarze Suwalskim” młodzież udała się do nowo otwartej Movement Areny na lekcję z trenerami na trampolinach i parkour. Po takich atrakcjach wszyscy jeszcze znaleźli siłę na integrację w miejscu noclegowym „Zatoka Uklei” w Gawrych Rudzie. Drugiego dnia pobytu starsi mieli zapewniony turniej gier planszowych, a maluchy wzięły udział w Międzynarodowych Zawodach Maluchów. Na koniec goście odpoczywali aktywnie w suwalskim Aquaparku. Głośne „Dziękujemy” jakie usłyszała pani dyrektor na koniec było niezwykle wzruszające.