Tą wizyta nasze szkoły zapoczątkowały współpracę. W poniedziałek 8 maja zajęcia rozpoczęliśmy od poznania siebie nawzajem. Z młodzieżą z Estonii komunikowaliśmy się w języku angielskim. Potem udaliśmy się na zajęcia przyrodnicze do Szkółki Kontenerowej Nadleśnictwa Suwałki, gdzie integrowaliśmy się również przy wspólnym ognisku. Potem udaliśmy się na warsztaty przyrodnicze do Wigierskim Parku Narodowym pod nazwą „Inwazja obcych”. Duża atrakcją okazały się również zajęcia przyrodnicze w Ośrodku Zarybieniowym w Gawrych Rudzie. Podsumowaniem dnia była dyskoteka. Wspólnym tańcom nie było końca.

Wtorek rozpoczęliśmy od spotkania z Wójtem Gminy Suwałki Tadeuszem Chołko i podpisaniem porozumienia pomiędzy gminami. Tuż po tym udaliśmy się na zwiedzanie Muzeum Wigier w Starym Folwarku i Klasztoru Wigierskiego. Miłym akcentem była też rywalizacja w grze w kręgle. Największą jednak atrakcją tego dnia okazał się przejazd kolejką wąskotorową oraz gry i zabawy integracyjne przy ognisku.

Środa okazała się typowym dniem sportowym. Najpierw warsztaty zumby, a potem zawody „Turniej przyjaźni” z Zespołem szkół w Przebrodzie. Dopełnieniem tego dnia były zajęcia medyczne w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach. Pożegnalna dyskoteka wieczorem pokazała, że młodzież bardzo się zintegrowała. Gdy przyszło gościom odjeżdżać w czwartek pożegnaniom nie było końca.