Tym razem trasa wiodła przez tereny puszczy Augustowskiej do miejscowości Studzieniczna . W trakcie rajdu młodzież mogła zapoznać się z urokami puszczy Augustowskiej oraz poznać miejsca historyczne – kuźnię, w której w czasie powstania styczniowego wykuwano kosy, sanktuarium na wyspie z kaplicą i obrazem Matki Boskiej , studnię ze święconą wodą oraz zabytkowy kościół z XVII wieku. Po zwiedzeniu miejsc kultu religijnego udaliśmy się do leśniczówki w Studzienicznej, w której znajduje się stół wykonany z jednego pnia drzewa – jest to najdłuższy stół w Polsce. Obok leśniczówki mieliśmy możliwość obejrzenia śluzy w Przewięzi, która jest częścią kanału Augustowskiego . Po chwili odpoczynku spędzonym nad kanałem ruszyliśmy w drogę
powrotną. Pogoda dopisała, trasa była łatwa miła i przyjemna. Jesienią ruszymy w kolejną trasę – może na północ Suwalszczyzny . Podziękowania dla opiekunów – panów Marka ,Damiana i Michała.