Baśnie i bajki   pomagają  zapomnieć o codzienności. Mogą  też pomóc w rozwiązaniu niejednego trudnego problemu i  poprawić samopoczucie. Uczniowie klasy pierwszej przebrali się za ulubione postaci z baśni i bajek. Z  ciekawością oglądały i czytały tytuły książek zgromadzonych na wystawce „W krainie wróżki”. W ramach zajęć edukacyjnych uczniowie m.in. prezentowali ulubione bajki, słuchali  fragmentów wybranych baśni oraz rozwiązali i  quizy sprawdzające wiadomości o znanych bajkach, przedstawiali wybraną baśniową postać. Miały również okazję wylosować przedmioty z „Zaczarowanego pudełka”, które związane były z bajkami. Był także czas, by się troszkę poruszać przy piosence „My jesteśmy krasnoludki”.

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”