Uczniowie z klasy II 9.03.2020 r. wraz z wychowawcą odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Płocicznie -Tartak. Celem wizyty było zapoznanie z pracą biblioteki, ze zgromadzonymi w niej zbiorami, zasadami korzystania z księgozbioru, a przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania książką. Wielu z nich odwiedziło już wcześniej bibliotekę ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla niektórych była to pierwsza wizyta. Dzieci dowiedziały się, co zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki . Wszystkim podobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Wizyta była urozmaicona dodatkowo wręczeniem dyplomów i nagród dla najlepszych czytelników w 2019 roku.
Nagrody otrzymali Tomek i Natasza. Gratulujemy im! Każdy uczeń wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy oraz z obietnicą, że wróci do niej. Pani bibliotekarka dała też słodkie upominki dla wszystkich. Dziękujemy!