24 października uczniowie z klasy trzeciej wzięli udział w wycieczce do Sobolewa, gdzie w Inkubatorze Przetwórstwa Lokalnego mogli upiec pyszne soczewiaki, wytłoczyć olej, oraz zobaczyć profesjonalną suszarnię. Zachwyciło nas miejsce pełne cudownych ziół, kompozycje roślinne w koszach, a także niesamowite dekoracje wykonane przez panie z  Koła Gospodyń Wiejskich w Sobolewie.
Dziękujemy Pani Sołtys Małgorzacie Dojnikowskiej oraz Paniom: Teresie Białaszewskiej, Wandzie Rutkowskiej i Barbarze Mikołajczyk za ciepłe przyjęcie. Jesteśmy bardzo wdzięczni za niesamowitą cierpliwość w przekazywaniu wiedzy o naszych regionalnych produktach.
Słowa podziękowania kierujemy też do Pani Barbary Rutkowskiej i Pani Anety Łepkowskiej, które wspaniale opiekowały się młodymi kucharzami.
Do tej pory jesteśmy zauroczeni miejscem, które udało nam się odwiedzić w piękny, jesienny dzień.