Wycieczka do Łowicza oraz Łodzi w ramach przedsięwzięcia MEiN #poznajpolske za nami. Rozpoczęliśmy ją od zwiedzenia Bazyliki Katedralnej w Łowiczu oraz położonego nieopodal Zespołu Pałacowo-Ogrodowego w Nieborowie. Kolejny przystanek -Łódź, która zachwyciła nas nie tylko swoją architekturą, ale też niezwykle ciekawą, wielokulturową historią. Ogromne wrażenie, zrobił na nas wieczorny spacer, wśród pięknych iluminacji świetlnych. Dopełnieniem dnia była zabawa w Arena Laser Games. ? Drugi dzień wycieczki, był równie atrakcyjny. Zwiedzanie rozpoczęliśmy tuż po śniadaniu, odwiedzając miejsce, które przeniosło nas w świat Alicji z Krainy Czarów. Pasaż Róży, bo o nim mowa, to uliczka, której ściany kamienic wyłożone są tysiącami kawałków luster, tworzących pięknie odbijające światło różane mozaiki. Kolejnym punktem wycieczki, była wizyta w Centrum Nauki i Techniki EC I. Poruszaliśmy się w tym miejscu w ramach trzech ścieżek dydaktycznych: „Przetwarzanie Energii”, „Historia Wiedzy i Cywilizacji” oraz „Mikroświat – Makroświat”. Niezwykłym punktem na naszej trasie, było Muzeum Włókiennictwa, gdzie “spacerując” ulicą Piotrkowską, pełną wystrojonych Łodzian, witryn sklepowych, neonów i szyldów, poznaliśmy historię fabrycznego miasta. Dzień zakończyliśmy w tropikalnym klikacie palmiarni, wśród okazałej, egzotycznej roślinności, magicznych oczek wodnych i tęczowych rybek.???