Wigierski Park Narodowy należy do największych w Polsce. Znajdziemy tu wszystko to, co jest najbardziej charakterystyczne dla regionu – liczne jeziora, rzeki, puszczańskie lasy oraz pagórkowaty krajobraz. W granicach parku znajdują się aż 42 jeziora. Część z nich, w tym największe jezioro Wigry, jest udostępniona do uprawiania turystyki i wędkowania

7.06.2019 r. klasa II i III z dużym zainteresowaniem zwiedziła wystawę przyrodniczą ,,Nad Wigrami”, gdzie zgromadzono liczne eksponaty zwierząt – ssaków, ptaków, ryb, gadów, płazów i owadów. Spacer ścieżką edukacyjną był niesamowitą przygodą. Poznaliśmy mnóstwo roślin, słuchaliśmy śpiewu ptaków, łapaliśmy i obserwowaliśmy owady, tworzyliśmy paletę barw z płatków kwiatów, traw oraz liści. Nawet komary nie przeszkadzały w poznawaniu tajemnic przyrody.