W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe pt: „Smutne święta?”. Zaprezentowali je 20 grudnia 2019 roku, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Tym razem młodzi artyści pokazali kontrast, pomiędzy tym co ważne i mniej ważne w święta. Przekaz, który wynieśliśmy z przedstawienia jest jednoznaczny: w natłoku przygotowań do świąt i przedświątecznych zakupów, nie zapominajmy o tym, co najważniejsze. W święta nikt nie może być smutny, nikt nie powinien być sam. Przywiązanie do rzeczy materialnych nie może być sensem życia, ponieważ pieniądz jest wartością, która niszczy wszystkie inne wartości. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Po występie głos zabrali goście: Krzysztof Andrzej Gwaj zastępca Wójta Gminy Suwałki oraz Lilianna Zielińska prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci. Następnie przemawiał Marek Jeromin przewodniczący Rady Gminy Suwałki i Tadeusz Chołko. Na koniec błogosławieństwa na święta i nowy rok udzielił ksiądz Waldemar Chachaj, a pani dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia.