W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 20 grudnia 2018 roku, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Można też było zobaczyć knowania Lucyfera i diabłów. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Po występie głos zabrali goście: Zbigniew Mackiewicz Wójt Gminy Suwałki oraz Lilianna Zielińska, która złożyła wszystkim życzenia w imieniu swoim i męża – Jarosława Zielińskiego posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wiceministra Spraw Wewnętrznych i administracji. Następnie przemawiał Marek Jeromin przewodniczący Rady Gminy Suwałki i Tadeusz Chołko. Na koniec błogosławieństwa na święta i nowy rok udzielił ksiądz Waldemar Chachaj, a pani dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia.