Grudzień był miesiącem niezwykle intensywnej pracy, w której uczestniczyli m.in. uczniowie ze Szkolnego Koło Caritas. Pod opieką koordynatora koła – pani Magdaleny Krejpcio, uczniowie z klasy V, VI i VII, członkowie SKC, zorganizowali w szkole zbiórkę słodyczy dla rodziny wielodzietnej, która doświadczyła ogromnej tragedii życiowej. Zbiórka ta zatytułowana została „Mikołajek za słodkości, sianko pod obrus dla każdego …”.

Zebrane w ten sposób słodycze przeznaczone zostały na przygotowanie świątecznej paczki dla wyżej wymienionej rodziny. Fundusze zebrane przez szkolne koło Caritas, podczas kiermaszu, który odbył się w kościele w trzecią i czwartą niedzielę Adwentu, zostały przeznaczone na zakup zabawki do prezentu.

Kiermasz ten zorganizowany został za zgodą ks. Waldemara Chachaja, proboszcza miejscowej parafii. Podczas kiermaszu rozpowszechniane były ozdoby świąteczne, choinkowe i Bożonarodzeniowe, wykonane przez uczniów samodzielnie lub przy współpracy z rodzicami. Zebrane w ten sposób fundusze przeznaczone zostały nie tylko na przygotowanie świątecznego upominku dla rodziny potrzebującej, ale także na zakup stroju z przeznaczeniem na jasełka, jak również zasiliły potrzeby szkolnego koła caritas.