Bajki i baśnie, zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają, bawią, ale też wychowują. Z tej okazji dzieci z Oddziałów Przedszkolnych w Płocicznie -Tartak i w Poddubówku wysłuchały bajek czytanych przez nauczyciela, rozwiązywały zagadki, kolorowały bajkowe postacie oraz układały puzzle na monitorze interaktywnym. Natomiast dzieci z Punktu Przedszkolnego, wybrały się wspólnie z paniami do kina na seans pt. “Psi Patrol. Wielki Film”. Oglądanie ulubionych bohaterów na wielkim ekranie wywołało wiele radości i uśmiechu wśród najmłodszych widzów.