Po dwuletniej przerwie wrócił do naszej szkoły VII Konkurs Ortograficzny pod patronatem Gmina Suwałki i Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach. Dyktando okazało się ciekawe, ale zawierało w sobie wiele pułapek. Po zmaganiach ortograficznych uczniowie mieli zorganizowane zajęcia z długopisami 3D Banacha, a opiekunowie przystąpili do sprawdzania. Wyłoniono laureatów??? konkursu i rozdano dyplomy i nagrody?.

I miejsce: Hanna Adamczewska Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku i Jakub Morusiewocz Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Raczkach

II miejsce: Aleksandra Żukowska Szkoła Podstawowa im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich w Przebrodzie

III miejsceWiktor Urbanowicz Szkoła Podstawowa im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich w Przebrodzie i Malwina Otłowska Szkoła Podstawowa w Poddubówku

Wyróżnienia: Zuzanna Arasimowicz Szkoła Podstawowa im. Marii , Konopnickiej w Starym Folwarku i Patryk Hołubowicz Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Wsi