Dnia 10.04.2024 Przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Galerii Sztuki Współczesnej w Suwałkach. Odbyły się tam twórcze zajęcia, które przygotowała pani Patrycja Trzeciecka. Dzieci wykonały z plasteliny ptaszki w gniazdach wykorzystując do tego różnorodne materiały. Podczas wizyty w galerii przedszkolaki dowiedziały się, że istnieją 3 rodzaje gliny: czarna, czerwona i biała co przybliżyło im powstanie ceramika. Zobaczyliśmy również kolorowy dywanik nazywany Kilim. Jednak największe zainteresowanie wśród uczestników wzbudziła rzeźba człowieka zrobiona z drutu i rajstop wypchanych wkładką. Prezentowane zajęcia bardzo podobały się dzieciom, i chętnie brały w nich udział.