W związku z obchodami Święta Książki i Czytelnictwa dzieci z Oddziałów Przedszkolnych w Płocicznie-Tartak i Poddubówku wybrały się na wycieczkę do Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. Spotkanie rozpoczęliśmy od zwiedzania biblioteki. Przedszkolaki rozmawiały o wyobraźni , którą każdy z nas nosi w sobie. Następnie zwiedziliśmy uczelnię, zajrzeliśmy również do laboratorium, gdzie przedszkolaki wykonywały eksperymenty chemiczne pod czujnym okiem Pani Beaty Żylińskiej. Wybraliśmy się również do sali medycznej i tam mieliśmy możliwość obejrzeć ćwiczenia studentów na manekinach. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy, prezenty w postaci książki i  kredki. Po tych zajęciach wiemy, jak bardzo kreatywne i mądre są nasze dzieci.