12 kwietnia obchodzimy nietypowe święto Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki.  Data ta upamiętnia pierwszy lot człowieka w kosmos oraz pierwszy start promu kosmicznego. Święta takie jak te, to idealna okazja do tego, aby urozmaicić zajęcia i nauczyć się czegoś nowego. Dzień wcześniej, 11 kwietnia dzieci z Oddziałów Przedszkolnych naszej szkoły odwiedziły Lotnisko Suwałki. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą ludzi na lotnisku i jego funkcjonowaniem. Przedszkolaki mogły przyjrzeć się awionetce,  sprawdzić jak wygląda jej wnętrze, pomogły zamontować skrzydła szybowca. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały informacji o lotnisku i samolotach, dowiedziały się, co panowie pracujący w hangarze muszą sprawdzić i wymienić, zanim samolot będzie mógł ponownie poszybować w niebo. Ten dzień sprawił, że wiele dzieci zapragnęło uczyć się pilotażu.