Wiele kobiet z dziećmi boryka się z życiowymi problemami, które zmuszają je do szukania pomocy w różnych instytucjach. Jednym z takich miejsc jest Dom Samotnej Matki w Ełku, prowadzony przez Caritas Diecezji Ełckiej. W związku z potrzebami tej organizacji, Szkolne Koło Caritas ze SP im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak aktywnie włączyło się w pomoc. W dniach 17-26.10.2022r. na terenie szkoły członkowie SKC przeprowadzili zbiórkę żywności i innych potrzebnych produktów. Podobne przedsięwzięcie odbyło się w Kościele Parafialnym p.w. Maksymiliana Marii Kolbe w Gawrych Rudzie, w dniach 23-30.10.2022r. Ostatecznego podsumowania akcji charytatywnej dokonano dnia 3.11.2022r.

Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w zbiórkę – serdecznie dziękujemy.

Członkowie Szkolnego Koła Caritas wraz z Opiekunem