Nasi uczniowie przynależący do Szkolnego Koła Caritas, wzięli udział w diecezjalnej akcji Caritas: „Solidarni z Ukrainą”. Członkowie SKC po Mszach św. w kościele parafialnym, przeprowadzili zbiórkę darów rzeczowych, w tym żywności, środków higienicznych, medycznych oraz artykułów dla dzieci i niemowląt. Podczas zbiórki rozdawali ulotki informujące parafian o rodzajach artykułów niezbędnych dla osób potrzebujących. Zebrane dary przekazane zostaną do Caritas Diecezji Ełckiej, a następnie dla osób potrzebujących na Ukrainie lub przybyłych do Polski jako uchodźcy wojenni. Pragnąc wspomóc mieszkańców Ukrainy, akcja „Solidarni z Ukrainą” na terenie parafii, przy współpracy ze Szkolnym Kołem Caritas, trwać będzie jeszcze przez kolejne tygodnie.