Innowacyjne spotkania w miesiącu lutym w Punkcie Przedszkolnym zdominowane zostały przez tematykę Środy Popielcowej oraz zbliżający się okres Wielkiego Postu. Podczas zajęć zaprezentowane zostały filmy ukazujące przygotowania do Wielkiego Postu na terenach misyjnych. Wielki Post na misjach był również głównym tematem, do którego nawiązał ks. proboszcz Klemens Litwin podczas innowacji, na którą został zaproszony. Duchowny opowiadał o trudnej posłudze kapłańskiej, jaką wykonują wszyscy misjonarze na całym świecie. Temat ten został przybliżony najmłodszym również w bardziej obrazowy sposób. Podczas zajęć dzieci mogły dotknąć popiół, obejrzeć albę oraz stułę w kolorze fioletowym, którą posługuje się kapłan podczas Mszy św. w okresie Wielkiego Postu. Dowiedziały się także skąd pochodzi popiół i dlaczego kapłan posypuje nim głowy wiernych. Podsumowaniem tematu były prace plastyczne (kolorowanki) wykonane przez dzieci.