22 marca 2023r., z okazji Światowego Dnia Wody , dzieci z przedszkola wybrały się na wycieczkę do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach. Celem wycieczki było podniesienie świadomości ekologicznej wychowanków oraz przybliżenie dzieciom istoty procesu oczyszczania wody w ochronie środowiska naturalnego. Podczas wycieczki przedszkolaki zwiedzały plac, na którym znajdowały się ogromne studnie, zobaczyły wiele pomp, filtrów oraz innych urządzeń niezbędnych do tego, aby woda nadawała się do picia.

Przedszkolaki dowiedziały się, że woda w Suwałkach jest bardzo dobra, spełnia wszelkie normy sanitarne i że można ją pić prosto z kranu. W czasie spotkania dzieci otrzymały wspaniałe upominki i pyszne cukierki.

Ta wspaniała wycieczka na pewno na długi czas zostanie zapamiętana przez nasze przedszkolne dzieci. Dziękujemy bardzo tacie Tomka oraz pracownikom Przedsiębiorstwa Wodociągów i kanalizacji w Suwałkach za miłe i ciekawe spotkanie.